הפקת אירוע משפחות

מאת סוזן בר
 
מסיבת חנוכה, טיולי משפחות, נופשונים בארץ, נשף פורים. כל אלו הן רק דוגמאות לאירועי משפחות לעובדי חברה. הפקת אירוע משפחות לעובדי החברה, כמו אלו המוזכרים לעיל, הן דרך מצוינת לחיזוק הקשר עם המשפחה בחסות המפעל או במשרדי החברה וכמובן, חיזוק הזיקה והקשר של העובדים ובני משפחותיהם עם המקום בו הם עובדים.
 
 
חברות ומפעלים רבים מפנקים את העובדים שלהם ואת בני משפחותיהם בנופשונים וחופשות בבתי מלון, או כרטיסים מוזלים לאתר זה או אחר, אך יש מקומות בהם אירועי משפחות הוא משהו מיוחד, אטרקטיבי, מהנה וייחודי, לעיתים אפילו בעל קונספט – וכל כולו לעובדי החברה ובני משפחותיהם.
 
 
זכרו: בעלי חברות ומפעלים יודעים כי עובד טוב הוא עובד מרוצה, לכן פעמים רבות מארגנות חברות ימי כיף וגיבוש לעובדים.
רוצים לתכנן אירוע למשפחות, הפקת אירוע שתשאיר חותם לא רק על העובד אלא גם על היקרים לו  ? הנה טיפים שיסייעו לכם לעשות זאת  
 
  • אירועי משפחות גם הם נכללים בתוך הימים אשר נועדו לחזק את הקשר של העובד עם מקום עבודתו, אך מעבר לכך אירועים מעין אלו מחזקים את הקשר בין משפחות העובדים ותורמים לקשר החברי ביניהם. עמיתים ממקום העבודה הופכים לחברים גם בחיים הפרטיים כיוון שהמשפחות מתחברות זו עם זו.
  • כאשר אתם מתכננים פעילות, קחו בחשבון את האינטראקציה בין המשפחות. הפקת אירוע למשפחות, זו ההזדמנות של המשפחה להכיר את העובדים שמבלים זמן רב עם יקיריהם, להכיר את המשפחות האחרות ובכלל לצעוד צעד אחד קטן לתוך העולם שלהם. מומלץ לשלב בהפקת האירוע משחקי חברה, תחרויות ידידותיות וכל מה שיכול ליצור קשר חברי ואישי בין הבאים.
  • כאשר אתם מתכננים אירוע למשפחות, חשוב מאוד להתאים את אופי הפעילות לקהל כמה שיותר הטרוגני. משפחות מורכבות מילדים בגילאים שונים ולכן הפקת אירוע משפחות מחייבת התחשבות בכולם או לחילופין להציע כמה אופציות, כמו למשל ג'ימבורי לגיל הרך, לצד אפשרות של סדנת יצירה.
  • כשמתככנים אירוע למשפחות, יש חשיבות לבחירת המקום, שהרי הלוקיישן אמור להתאים לכולם ולהיות כמה שיותר הטרוגני. נסו לבחור מקומות כמו לונה פארק או פארקים, בהם ניתן למצוא ולשלב פעילות שתתאים לכל המשתתפים. כמו כן, נסו להתאים את המקום לעונה ולמזג האוויר. לדוגמא, אירוע משפחות בחוף הים, יכול להתאים מאוד לחודשי הקיץ החמים.
  • אירועי קונספט מתאימים מאוד להפקת אירוע משפחות, היות והם מאפשרים לבאים להתאחד תחת מוטיב אחד. דבר המסייע למבוכה הראשונית במפגש. זה יכול להיות נושא סביב חג מסוים, כמו למשל קרנבל פורים בו כולם באים מחופשים או למשל אירוע קונספט על טהרת מאכלים ממקומות שונים, בו כל משפחה צריכה להכין מאכל מסורתי או אהוב. הפקה נכונה של אירוע קונספט מאפשרת יצירת חוט מקשר בין כולם ותורמת להצלחת האירוע.
  • לא פחות חשוב, הפקת אירוע למשפחות העובדים צריכה לאפשר לילדים להתחבר עם ילדים אחרים ולמבוגרים ליהנות מזמן איכות. זו הסיבה שמעבר לפעילויות משותפות של כל המשפחה, רצוי לתכנן גם אטרקציות אשר מתאימות לילדים בנפרד, כמו פינת ליטוף, מתנפחים או אפילו הפעלה של מפעיל. בזמן הזה ההורים יכולים לשבת לשתות קפה, לדבר ולהכיר.
  • אירוע משפחות מחייב לוגיסטיקה ותיאומים בין כל הפעילויות. זה מתחיל בבחירת זמן האירוע. מומלץ לא קרוב מדי לחגים, אז חלק מהמשפחות נוסעות לנופש, לא בחופשת הקיץ כי אז יש לילדים קייטנות. אחרי שהחלטתם על מועד האירוע, נכנסים לשלב הלוגיסטיקה באירוע עצמו. מתי תתרחש כל פעילות, איך יגיעו המשתתפים ממקום למקום, מתי ואיפה ישתלבו הארוחות. בהפקת אירוע למשפחות יש כל כך הרבה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון ולכם מומלץ להיעזר בחברת הפקות אשר מורגלת בתכנון אירועים מסוג זה.

 

אירועי משפחות של העובדים בחברה או במפעל הינו חשוב, מרומם ומחזק את הקשר בין המשפחות, העובדים ומקום העבודה. הפקת אירוע משפחות עשוי להיות מייגע ומעייף ולכן מומלץ לפנות לגוף חיצוני שיעשה זאת. הפקת אירוע משפחות היא עבודה בפני עצמה והיא הכרחית על מנת להוציא אל הפועל אירוע יפה, מרגש ובלתי נשכח.
 
 

 

סוזן בר , חוויה של אירוע
מקצועיות שמתחילה ברעיון מקורי.

הפקת אירועים עסקיים ופרטיים בניחוח אחר.

ימי כיף לחברות, יום גיבוש לעובדים, אירועי קונספט.

לפני שאתם מתכנים אירוע, בואו לשמוע מה יש לנו להציע !

www.suzanbar.co.il

suzanbar@netvision.net.il

050-8815115  לשיחת ייעוץ לא מחייבת