אני מציץ בשם שלך על התג, ואת חושבת שאני מציץ לך במשהו אחר...

מחשבות שיווקיות בעקבות ביקור בכנס

 

מאת - יונתן פרנקל, יועץ יחסי ציבור ותקשורת שיווקית מחוץ לקופסא 

 
 
באחרונה השתתפתי במספר כנסים ושמתי לב לעובדה מעניינת: אנחנו נרשמים לכנס, מקדישים
לעניין כסף ובעיקר זמן, ונדמה שרק על דבר אחד אנחנו מוותרים בקלות רבה מידי - התג הנושא את השם שלנו.
 
 
יש כנסים שבהם כל משתתף מקבל תג עליו רשום שמו, יש אירועי נטוורקינג שלא מחולקים בהם תגים, ואם לא באנו מוכנים לאפשרות הזאת, אנחנו הופכים למשתתפים אנונימיים.
 
 
למעשה ה"תג" הוא אמצעי הפרסום שלנו - במיוחד עבור אנשים שלא פגשנו מעולם. אתה מדבר עם אדם בטלפון, אפילו נמצא לידו באירוע, אבל אתה לא יודע מיהו - כי אין לו תג.
 
 
מה עושים עם "תג" כזה ? היכן מניחים אותו ? יש שמצמידים אותו למכנסיים דווקא, יש שמניחים את התג על הצוואר באמצעות שרוך ויחד עם תנועות הגוף גם התג מקבל תנועה ומראה לנו את צידו השני כשהוא ריק מתוכן.ומה עושים כשרוצים לנשנש משהו, והתג הארור הזה כבר הספיק לנגב את כל הצלחות ?
נשים מעניינות אותי - וזה לא סוד. אולם נשים בעלות מחשוף נדיב המשתמשות בשרוך כזה בכנס, גורמות לי מבוכה לא קטנה. אני מתאמץ לראות את שם הגברת הרשום על התג, ולמעשה אני כאילו מציץ במשהו אחר... לך תסביר כעת שאי אפשר היה לקרוא את השם כי גודל הפונט היה קטן.
 
 
ומה עושים בחורף ? כשאנחנו עטויים שלל מעילים וצעיפים שמכסים את תג השם שכל כך חשוב לנו.באנו לכנס עסקי כדי לראות ולהראות, ולמעשה אנחנו מופיעים כאנשים חסרי זהות - מי שלא ראה אותנו קודם לכן, לא יודע איך קוראים לנו.
 
 
באדיבותה של ענבל גלפרב אני שמח לשתף אתכם בכמה טיפים מועילים. ענבל היא קולגה ומנחת סדנאות לתדמית אישית ועסקית.
 
 
אם למישהי דווקא נוח להצמיד את התג לשרוך ולהניח אותו על הצוואר, רצוי להימנע מלהגיע לכנסים בחולצות עם מחשוף נדיב. זה לא נכון גם מבחינת התדמית העסקית שאותה אישה משדרת.
מחשוף נדיב גורם, בכל מקרה, להסטת המבט והפוקוס של המשוחח עימנו כך שהוא (בד"כ גברים, מן הסתם) אינו מתמקד בנושא השיחה, אבל זה כבר דיון אחר.
לפעמים ניתן להסיר את התג מהשרוך ולתלות אותו עם קליפס. זאת האופציה העדיפה.
  
 
מבחינה חזותית הכלל הוא שהתג צריך להיות מוצמד לצד השמאלי העליון – מחובר לדש הבגד, לצווארון או לכיס. הסיבה לכך פשוטה מאוד: כשאנו לוחצים ידיים אנו עושים זאת ביד ימין. אם התג יהיה תלוי בצד הימני אנו נסתיר אותו עם היד המושטת ללחיצה. בנוסף, כשהתג נמצא בצד השמאלי העליון אנו יכולים לראות את שמו ועיסוקו של האדם עוד לפני ההכרות הרשמית או במהלכה, מבלי להסיט את העיניים או להסתכל למקומות אחרים.
 
 
אם קיבלנו תג עם שרוך, כדאי להקפיד שהוא יהיה תלוי מעל לצעיפים, שרשרות, או עניבות כך שהמשתתפים האחרים בכנס או במפגש יוכלו לראות את שמנו ועיסוקנו.
הגעתם למפגש עם חולצה ללא כיס בחולצה, מה עושים ? - מצמידים את תג השם לצווארון. ככלל כדאי להקפיד ולחשוב על מה אנו לובשים לפני כנסים ולשים-לב שהבגד יאפשר גם ענידת תג.
בתגים רבים ניתן להפוך את כיוון הקליפס או את כיוון התג.
 
 
עכשיו כל שנותר הוא להציץ שוב במראה ולחזור לאולם הכנס.
 
                                               
הכותב עוסק בתקשורת שיווקית מופרעת 

http://www.yoni4u.com/

 

בעבר ניהל את יחסי הציבור של אתר התיירות "נאות קדומים" ליד יער בן שמן.