מסעדת שיאן

ירושליםירושלים והסביבהאירועים במסעדותחדרים פרטיים
כתובת: 
רחוב רמב"ן 8 , טחנת הרוח רחביה, ירושלים.
טלפון: 
איש קשר: 
נדב קרמר
מספר אנשים: 
מ-10 עד 140
תאור כללי: 

מסעדת שיאן הינה מסעדה סינית - אסייתית המהווה מפגש מרתק בין ההוויה הירושלמית הרבגונית לבין המטבח הסיני המסורתי.

 

מסעדת שיאן (ירושלים) היא מסעדה סינית - אסייתי כשרה השוכנת במבנה טחנת הרוח הקסומה ברחביה, ירושלים. הטחנה, שהוקמה על ידי הכנסיה היוונית אורתודוכסית, שופצה למגורים בידי הארכיטקט הנודע אריך מנדלסון ושימשה כסלון אירופאי לאנשי רוח כדר' טיכו, זלמן שוקן, שלונסקי, אלתרמן ואחרים, מהווה סמל למפגש תרבויות. ההשפעה הסינית המבורכת באה לידי ביטוי בשם שיאן – שפירושו קרני השמש האחרונות של השקיעה וגם שמה של העיר הראשונה שבה פעלה אי-פעם מסעדה – וגם בעיצוב הפנים. כל הפריטים במסעדת שיאן הסינית - אסייתית, מהצ'ופסטיקס של הסושי ועד התמונות, מהכדים ועד כלי ההגשה, יובאו מסין אחרי שנבחרו בקפידה על-ידי הבעלים. כל אלה בצירוף תאורה מיוחדת נתנו למקום שיק ייחודי והפכו אותו למסעדה חמה ומאירת פנים.

 

התפריט של שיאן מבוסס על המטבח של צפון סין ובנוסף כולל מנות ממונגוליה, הונג קונג, תאילנד וגם יפן. צוות המטבח האסייתי של שיאן מורכב משפים מנוסים ומובחרים שהגיעו כולם מסין ומכינים את המאכלים המסורתיים ללא פשרות וללא קיצורי דרך. בין השאר תוכלו ליהנות בסעדת שיאן ממעדנים דוגמת מרק קוקוס עם ירקות, נודלס מונגולי עם אנטריקוט ופלפל שחור גרוס, סושי בטרה של טונה חריפה, בקר עם קיווי או מנגו וגזר ברוטב חמוץ-מתוק-חריף, בס עם ירקות ארומטיים וג'ינג'ר ועוד.

 

הלקוח הוא האדם החשוב ביותר, זה ה"אני מאמין" של מסעדת שיאן ועל כן מקפידים להעניק לו שירות מדויק ומקצועי ובה בעת קשוב וידידותי. התפריט הכשר מאפשר מפגש בין לקוחות ממקומות שונים: חילוניים, חרדים, ירושלמים אסליים ותיירים בני כל הדתות – וכולם נהנים מיופיו של המקום, מהאוכל המשובח ומהאווירה החיובית שמקרבת בין הלבבות.

 

את החוויה הטעימה והנעימה במסעדת שיאן משלימים תפריט יינות ישראלים מרתק ומוזיקת הרקע שנעה מג'ז רך ועד פופ קלאסי. בנוסף, מציעה המסעדה חדר פרטי עוצר נשימה עם שולחן עגול גדול המתאים ל16 אורחים ומערכת צלחות וכוסות שמקושטת בזהב 24 קראט. בשיאן הסינית - אסייתית שמחים לארח כל אירוע ולבנות עבורו תפריט מדויק בהתאם לבקשות הלקוח.

 

ניתן לקיים אירועים שוקקי אדם עד 140 אנשים בצהריים ובערב. 
בימי האביב והקיץ ניתן לקיים אירועים עד 60 איש, גם בחצר היפה למרגלות טחנת הרוח .
בשיאן ישנם חדרים שונים בהם ניתן לקיים אירועים פרטיים קטנים. בחדר הזהב ששוכן בבסיס טחנת הרוח ניתן לקיים אירועים פרטיים קטנים עד 14 איש.  באזור  ה VIP ניתן לערוך אירועים עד 27 איש